Mazlietoti auto

Spread the love

Kāpēc mazlietoti auto ir tik populāri un kā izvēlēties pareizi?

Izvēloties jaunu auto, bez stresa neiztikt, jo rodas mūžīgais jautājums iegādāties jaunu vai lietotu? Mazlietoti auto mūsdienās ir kļuvuši par ikdienu to daudzo priekšrocību un ieguvumu dēļ. Bet kā zināt, vai lietots auto tiešām ir pareizā izvēle esošajā situācijā un kā iegādāties pareizi, lai ikdienas braucienu laikā nenāktos pirkumu nožēlot? Atbildes uz iepriekš minētajiem jautājumiem, kā arī informāciju par priekšrocībām un trūkumiem, iegādājoties lietotu auto, lasi raksta turpinājumā!

Skaisti mazlietoti auto ir teju visi, taču kā neuzķerties uz mānīgiem piedāvājumiem un saglabāt vēsu prātu, iegādājoties savu auto turpmākajam dzīves posmam? Turpini lasīt rakstu un, iegādājoties auto, vadies pēc mūsu ieteikumiem!

Kur vislabāk iegādāties mazlietotu auto?

Js esi nolēmis dot priekšroku mazlietotai automašīnai, ieteicami vairāki veidi, kur pirkt auto. Visbiežāk cilvēki izvēlas iegūt auto:

 • no Vācijas. Tādējādi, vēršoties pie draugiem vai paziņām, kas to dara ikdienā, iespējams atrast kvalitatīvu lietoto auto par saprātīgu cenu;
 • no salona. Arī nopirkt mazlietotu auto salonā ir iespējams. Ne vienmēr ir iespējams saņemt tikai jaunu auto, griežoties pie salonu īpašniekiem. Cilvēki nereti dodas uz saloniem, lai atstātu tur savus lietotos auto un iegādātos jaunus;
 • no draugiem vai radiem. Nereti var ievērot draugus, radus vai paziņas publicējam savu sociālo tīklu profilos informāciju par uzticamo auto pārdošanu, tādējādi priekšroku dodot citiem saviem draugiem un radot priekšstatu, ka auto būs tieši tāds kā piedāvājumā norādīts;
 • no autoplačiem. Mazlietotu auto tirdzniecība autoplačos ir populāra, nereti ar to tiek saistīta auto uzpirkšana, jo tirgotāji seko, kādi ir jaunākie auto sludinājumi Lietuvā vai, piemēram, Vācijā, ievedot auto no šīm valstīm Latvijā;
 • no sludinājumu portāliem. Sludinājumu portālos pieejamie auto nereti ir lēti, un nopirkt mazlietotu auto ir salīdzinoši grūtāk nekā no citām tirdzniecības vietām, jo piedāvājumā ir vairāki noteiktas markas un modeļa auto, kā rezultātā nākas rūpīgāk izvērtēt, kuru piedāvājumu izskatīt, bet kurš nav vērā ņemams.

Bet kādi ir galvenie riski, kas pastāv, iegādājoties lietotu auto, un kā no tiem izvairīties? Par to raksta turpinājumā!

Riski – izvairies no tiem pirms auto iegādes!

Pirms esi nolēmis, kādai automašīnai dot priekšroku un ko iegādāties, ieteicams apsvērt visus riskus un priekšrocības. Galvenā priekšrocība, protams, ir naudas ietaupīšana, iegādājoties jau lietotu auto, ņemot vērā faktu, ka mašīna, līdz ko izbraukusi no auto salona, zaudē vismaz 10% no tās vērtības. Bet kādi ir riski, kas pastāv, iegādājoties lietotu vieglo automobīli?

 1. Neatbilstošs mašīnas tehniskais stāvoklis. Īpaši aktuāls šis risks ir, iegādājoties auto plačos vai sludinājumu portālos, kur pārdevēji norāda, ka auto ir tehniski labākā stāvoklī nekā patiesībā.
 2. Neatbilstošs auto nobraukums. Ja laicīgi netiek veikta apkope, vadoties pēc nobrauktajiem kilometriem, var rasties normālas problēmas gan ar motoru, gan citām auto detaļām, tādējādi radot papildus izdevumus.
 3. Mašīna var būt zagta. Ja auto iegādājies no citas valsts, pastāv varbūtība, ka tā ir tikusi nozagta. Tādi gadījumi ir reti, taču tos nevar izslēgt pavisam.

Ja pietrūkst līdzekļu, lai iegādātos tādu auto kā vēlies visvairāk, palīdzēt var aizņēmums līzingā, uz nomaksu vai ar garantiju. Raksta noslēgumā noskaidro, kādas ir biežāk pirktās lietotās automašīnas un atrodi piemērotāko!

Kādas automašīnas cilvēki Latvijā izvēlas?

Visbiežāk tiek iegādātas šādu marku automašīnas:

 • Volvo;
 • Opel;
 • Toyota;
 • Skoda;
 • VW;
 • KIA;
 • Honda;
 • BMW;
 • Nissan;
 • Mazda;
 • Ford u.c.

Izvēlies mašīnu rūpīgi, jo tās tehniskais stāvoklis ir daļa no Tavas drošības uz ceļa. Ja Tu nevari ietekmēt pārējo autobraucēju prasmes un uzvedību uz ceļa, tad sāc ar sevi – izvēlies drošu, skaistu un atbilstošu mašīnu, īpaši tad, ja izvēle ir mazlietoti auto!