Patēriņa kredīti – izvēlies droši un gudri!

Spread the love

Nereti dažādu mērķu sasniegšanai nepieciešami finanšu līdzekļi, kurus ne vienmēr ir iespējams iegūt vēlamajā apjomā. Bet ko darīt, ja vēlme sasniegt kādu mērķi ir lielāka nekā maciņš atļauj? Lielisks palīgs šādā situācijā ir patēriņa kredīts. Patēriņa kredīti, kurus iespējams iegūt dažādos veidos, ir populārs un Latvijas iedzīvotāju vidū iecienīts aizņēmuma veids. Kādās situācijās patēriņa kredīts privātpersonām var kalpot kā pareizākā izvēle, kādēļ tie ir tik izdevīgi un ko atcerēties pirms kredīta pieprasījuma nosūtīšanas? Turpini lasīt rakstu un uzzini!

Vai zini, kas ir patēriņa kredīti?

Ātrie aizņēmumi, kredītlīnija un patēriņa kredīti internetā – tie ir vispieprasītākie aizdevumi. Tieši patēriņa kredīti ir tie, kurus piešķir, lai klients dzīvē spētu sasniegt konkrētus mērķus. Kādi, galvenokārt, ir šie mērķi:

 1. sadzīves tehnikas iegāde;
 2. izmaksu segšana ceļojumos;
 3. neplānotu izdevumu apmaksa;
 4. mājokļa labiekārtošana u.c.

Šāda veida aizdevums salīdzinoši vienkārši palīdz sasniegt izvirzītos mērķus. Kādas ir šī aizdevuma priekšrocības? Par to lasi raksta turpinājumā!

Visas priekšrocības vienuviet

Jāatzīst, ka ne visi tiešsaistē eksistējošie kredītdevēji piedāvā iespēju saņemt patēriņa kredītus. Patēriņa kredīts bez ķīlas apvieno dažādas priekšrocības. To saņemt ir:

 1. ātri. Arvien biežāk aizdevēji piedāvā pieteikumu nosūtīt elektroniski, tādēji ieekonomējot laiku, ko Tu tērētu, dodoties uz kredītdevēja filiāli un stāvot rindās;
 2. vienkārši. Nepieciešams veikt dažus vienkāršus soļus, kas ļaus nosūtīt pieteikumu. Pieteikumā, savukārt, jānorāda dažādi dati;
 3. ērti. Ja Tev nav jādodas pie kredītdevēja uz filiāli, tas nozīmē, ka pieteikumu vari sūtīt no ikvienas vietas, kur pieejams internets un kāda viedierīce. 

Vērā ņemams ir arī fakts, ka šo kredītu iespējams saņemt, ja iepriekš tikusi sabojāta kredītvešture. Patēriņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi ir būtisks faktors, kas ietekmē cilvēku kredītņemšanas paradumus, jo bailes par iespēju nesaņemt atkārtotu kredītu pie aizdevējiem liek kredītņēmējiem būt atbildīgiem pret saistībām.  

Pirms izvēlies – apdomā!

Lai brīdī, kad nāksies atmaksāt aizdevumu, nerastos nevēlamas problēmas, nepieciešams kārtīgi apdomāt situāciju. Pirms pieteikuma sūtīšanas apsver, vai:

 • finansiālā situācija ļaus atdot aizdevumu paredzētajā laikā. Nereti neapdomīgu darbību rezultātā, kas attiecināmas tieši uz naudas saistībām, netiek pareizi izvērtēta šī brīža situācija. Kredītdevēji iesaka neiesaistīties finansiālos darījumos – aizņēmumos -, ja ikmēneša atmaksājamās summas apjoms pārsniedz 40% no Taviem ienākumiem. Risinājums šādās situācijās ir zemāka aizņēmuma summa vai ilgāks atmaksas periods, kas samazinās ikmēneša maksājumu summu;
 • šobrīd tiešām ir nepieciešams aizņemties naudu. Varbūt Tev šķiet, ka situācija ir dramatiska, bet, apdomājot to ar vēsu prātu, izrādās, ka bez aizņēmuma tomēr var iztikt? Nereti šķiet, ka līdz nākamajai algas dienai var nepietikt līdzekļu, ka nedrīkst atlikt kāda pirkuma iegādi un ka naudu nepieciešams iegūt tieši tagad, bet varbūt tas ir tikai māns. Esi apdomīgs un seko saviem izdevumiem un pirkumiem. Varbūt ir vērts līdz kāda pirkuma iegādei pagaidīt pāris mēnešus un nepieciešamo summu atlikt no mēnešalgas.

Lai nerastot pārpratumi, ieteicams pārbaudīt kredītdevējus pēc to noteikumiem, kas ierobežo kredītu saņemšanu. Kā notiek kredītu salīdzināšana? 

Salīdzini aizdevējus!

Patēriņa kredītu salīdzināšana ir lielisks palīgs, kas ļauj saprast:

 • kurš aizdevējs piedāvā izdevīgākus kredītlīguma nosacījumus;
 • kādas ir klientu paustās attieksmes un kredītdevēja novērtējums;
 • kādi ir piedāvājumi. 

Tas ļaus noskaidrot, kur esošajā situācijā ieteicams vērsties pēc kredīta saņemšanas. 

Atceries – ne vienmēr nepieciešams aizņemties naudu, lai atrisinātu kādu situāciju. Ja tomēr esi nolēmis, ka patēriņa kredīti ir īstā izvēle, lai sasniegtu noteiktus mērķus, neaizmirsti pārliecinātiem par kredītdevēju atmaksas noteikumiem!