Parādu Nenokārtošana Ietekmē Mūs Gadiem

Spread the love

Uzņemoties jebkuras saistības, mums jāpievērš tām īpaša uzmanība, vērīgi sekojot līdzi maksājumu termiņiem un apmaksas summām. Pat nelielu rēķinu gadījumā, piemēram, samaksājot piecus eiro par mobilo sakaru pieslēgumu, jāizvairās no termiņu kavēšanas vai maksājumu nenokārtošanas, jo jebkuras nenokārtotas saistības vai kavēti rēķini rada negatīvus ierakstus mūsu kredītvēsturē, kas tur var saglabāties gadiem ilgi.

Dažreiz gadās, ka mums ir neapmaksātas saistības, par kurām esam aizmirsuši, vai novēloti samaksāti rēķini, kas likušies maznozīmīgi, bet kādam no kredītdevējiem tie var būt svarīgi, un dažkārt pat izšķiroši, izlemjot par aizdevuma piešķiršanu. Ļoti daudzi kredīti tiek atteikti, ja klients iepriekš sabojājis savu parādvēsturi, dažreiz pat tad, ja šī kļūda pieļauta pirms vairākiem gadiem, un, tā kā kredīti ar sabojātu kredītvēsturi ir tikai dažu aizdevēju piedāvājumā, tas būtiski ierobežo mūsu izvēles un kredītu saņemšanas iespējas. Daudzviet redzam aicinājumu aizņemties atbildīgi, taču tikpat biežam būtu jābūt atgādinājumam, ka saistību apmaksa jāveic savlaicīgi un atbildīgi, jo tikai vēlāk saprotam, cik ļoti esam kaitējuši paši sevi, savulaik bezrūpīgi aizņemoties summas, kuras nespējām vai negribējām atdot.

Nepildot Saistības, Mēs Kaitējam Sev, Nevis Aizdevējam

Katru saistību, gan aizdevumu, gan jaunu pakalpojumu, gadījumā, mums jāapzinās, ka, savlaicīgi neapmaksājot prasītās summas, mēs noteiktajā brīdī, iespējams, kaitējam tikai pakalpojuma sniedzējam, kurš mūsu dēļ cietīs zaudējumus, taču, paskatoties uz to plašāk, redzam, ka patiesie cietēji no šīs situācijas esam mēs paši. Neizpildot kādas no saistībām, mēs negatīvi ietekmējam savu kredītvēsturi, kas vēl gadiem ilgi radīs sarežģījumus mūsu dzīvē. Sabojājot savu parādvēsturi mēs liedzam ne tikai iespējas uz aizdevumiem, bet dažkārt tas var liegt realizēt pavisam vienkāršas, sadzīviskas vajadzības, piemēram, noformēt līgumu pie mobilo sakaru sniedzēja vai iegādāties līzingā jaunu datoru. Tādējādi pat vienkāršu, nelielu pirkumu noformēšana vairs nav iespējama, un visur var tikt prasīta tūlītēja priekšapmaksa.

Ar katru gadu mūsu vajadzības mainās, arvien vairāk kaļam nākotnes plānus, piemēram, par mājokļa iegādi. Bet, ja agrāk, neapdomības dēļ esam ieguvuši negatīvus ierakstus par sevi parādnieku reģistrā, tad iespējas, piemēram, saņemt aizdevumu dzīvokļa iegādei, tiek samazinātas līdz nullei. Tādējādi kļūdas, ko pieļaujam šodien, neapdomīgi ignorējot kredītsaistības vai citu līgumu nosacījumus, mēs varam ļoti nožēlot dažus gadus vēlāk. Ieraksti kredītvēsturē var saglabāties līdz pat desmit gadiem ilgi, pa šo laiku mūsu dzīves uztvere un finanšu situācija var ļoti būtiski mainīties, bet kredītdevēji joprojām mūs vērtēs, vadoties pēc šiem ierakstiem parādnieku sarakstā.

Kā Rīkoties, Ja Kredītvēsture Jau Sabojāta?

Lai gan negatīva kredītvēsture ļoti būtiski ietekmē mūsu iespējas, tā nenoslēdz visus ceļus. Veiksmīgā kārtā ir virkne aizdevēju, kas kredītvēsturi ņem vērā, taču tas nav iemesls, lai viņi liegtu aizdevumu. Ir daļa kredītdevēju, kuriem daudz svarīgāka ir klienta šībrīža maksātspēja, motivācija un kredīta pamatojums. Ja klients spēj pierādīt savu spēju atdot aizdevumu, kā arī gadījumos, ja negatīvā aizņemšanās pieredze ir bijusi salīdzinoši sen, aizdevējs var piekrist piešķirt aizdevumu. Ienākot vietnē Netcredit vari apskatīt visus aizdevējus vienuviet. Tomēr, ja esat sabojājis savu parādvēsturi, Jums jābūt gataviem, ka aizdevums šajos gadījumos var tikt ierobežots, piešķirot tikai nelielas summas, vai arī tam var tikt piemēroti augstāki aizdevuma procenti, kas pasargā aizdevēju no iespējamajiem riskiem. Lai arī kredītdevēji uzticas arī klientiem ar sabojātu kredītvēsturi, viņi nevar ignorēt šo negatīvo pieredzi, un rīkojas piesardzīgi, tādēļ, lai arī saņemsiet aizdevumu, Jūsu iespējas joprojām būs daudz ierobežotākas, kā klientiem ar pozitīvu kredītvēsturi.